PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Push and fold

Collapse
Ez egy lezárt téma.
X
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Push and fold

hallottam róla és kiváncsi lennék a véleményekre?hogyan kell alkalmazni?milyen vaktéten?

Most nézem Ricsi egyik videoját abban el is magyarázta! azért ha valakinek vannak tapasztalatai azt szivesen megoszthatja! köszi

Comment

amikor 10 bb-od van.

Comment

Ez a téma engem is nagyon érdekel.Én is kiváncsi lenék mások tapasztalataira.Én Fricirics élő edzéseit ajánlom neked.Ott rengeteg ilyen helyzetel találkozol.

Comment

Már 13 BB-től alkalmazható. Vannak a neten letölthető, jó táblázatok is ezzel kapcsolatban (én is ilyet használok). Azért 13 BB alatt lehet alkalmazni, mert általában ha emelünk, akkor 3BB-nyit szoktunk emelni. Viszont, ha egy emelésnél a stackünk 1/3-ánál többet kéne emelni, akkor már jobb AllIn menni. Természetesen ez nem fix, de egy általános stratégia, főleg kezdőknél és alacsonyabb téteken. Nyilván ha ismered az ellenfeleidet (HM manager pl), akkor máshogy is lehet játszani és akkor ez a fenti dolog már nem igaz.

Comment

Sziasztok!

Bárcsak ilyen egyszerű lenne ez, mint amilyen a nevéből adódik. Tolod, vagy dobod.

A Push or fold fázis a legtöbb Turbo sit n go és verseny velejárója és a Normál versenyek végjátékában is eljön az az idő, amikor így játszunk, illetve ez lenne a helyes játék.
            Az esetek 95% ban tényleg nagyjából 13 BB ig bezárólag beszélünk arról, hogy a push or fold játék a helyes.
            Az alábbi nagyon fontos dolgok figyelembevételével tudunk optimális döntést hozni.

1. Mi a Pozíciónk?
            2. Mennyi nagyvakkal rendelkezünk?
            3. Milyen események történtek, ami előtt ránk került a sor? ( Volt e játékelőzmény, vagy mi vagyunk azok akik először cserekednek az adott körben.)
            4. Mennyi zsetonnal rendelkeznek az ellenfeleink hozzánk képest?
            5. Mennyire aktív, vagy éppen passzív az asztal, amin játszunk?
            6. Milyen a rólunk kialakult kép az asztalnál?
            7. Van e kötelező tét, azaz ante a játékban?
            8. A kifizetési struktúra alapján hogy állunk a játékban?

És ha ezeket a kérdéseket átbeszéltük, akkor jöhetnek a konkrét kezek, amiket megjátszunk a Push or fold elv szerint.

Comment

siimid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              amikor 10 bb-od van.
              Sziasztok!

Látom, ebben egyet is ért mindenki.
              Tapasztalatom szerint viszont van egy másik nagyon kellemetlen válfaja a push-foldolásnak. Amit az erős ember csinál veled terroristaként.

Namost, ebben külön kategória az a néhány barom, aki a verseny első három körében akármivel (52,Q4,37...) bezsákolt nyolc-kilenc játékosból, a vak szerencse folytán.

Ők a későbbiekben néha azt mondják: add ide a pénzed!
              És te kénytelen vagy odaadni nekik a pénzecskédet és eldobni - megint csak a vak szerencse folytán - a legjobb lapjaidat, mert a gyógyegér véletlenül mindig akkor tol rád, amikor játszható lapod jön.
              Nagyon bosszantó. Aztán egyszer csak elég lesz és valami jó lappal megadod. Többnyire nincs jobb lapja mint neked. Néha kifejezetten rossz lapja van. Mégis mindig ő nyer.
              Ez ellen tudtok valami stratégiát? Vagy tényleg nincs más meoldás, minthogy vele szemben mindent eldobni?

Comment

Igen. Én pl a saját statisztikáimat szoktam böngészni és ha egy lap megjátszható és megjátszom az általad említettek ellen, akkor pont annyi %-ban nyerek vele, mint amit a statisztika mutat. Herótom van sokszor attól, hogy sokan panaszkodnak, mert egy gyengéb lappal lemákolták, stb. Erősebb lappal nyilván nem tudnak lemákolni, ott csak te mákolhatsz, de ugye ezek a feledés homályába vesznek, mert az emberi agy gyarló és ezeket természetesnek veszi, hogy egy QJo igenis esélyesebb egy AA ellen, mint egy JJ ellen eg 87s. Pedig nem igazán, csak az emberben a nagy bukták maradnak meg, míg a szerencsés győzelmeket gyorsan elfelejti.
                Ha igaz lenne, amit írtál, akkor én minden tornán az első harmadban ki kellett volna hogy essek. Pont az ilyen AllIn betyárok ellen lehet jól játszani. Hosszú távon garantált a pozitív átlag ellenük.

Comment

Bizony vannak ijen játékosok akiknek a verseny elso jo félorájában minden leesik,bármijen sz...al is lépnek játékba és felhalmoznak 12k-15k stacket,én ezeket kikerulom,hacsak nincs monster párom. Majd jo félora után mikor látom hogy elhsgyta oket a szerencse és elkezdenek fogyni a stackbol akkor bátran játszom ellenuk játszhato lapokkal.Ez tobnyire beválik és akár 2-3 is lehet ellenuk duplázni,,mert tiltre kerulnek és aztán már szinte bármire all inn-t tolnak hogy vissza szerezzék a stackjuket.

Comment

craslorg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igen. Én pl a saját statisztikáimat szoktam böngészni és ha egy lap megjátszható és megjátszom az általad említettek ellen, akkor pont annyi %-ban nyerek vele, mint amit a statisztika mutat. Herótom van sokszor attól, hogy sokan panaszkodnak, mert egy gyengéb lappal lemákolták, stb. Erősebb lappal nyilván nem tudnak lemákolni, ott csak te mákolhatsz, de ugye ezek a feledés homályába vesznek, mert az emberi agy gyarló és ezeket természetesnek veszi, hogy egy QJo igenis esélyesebb egy AA ellen, mint egy JJ ellen eg 87s. Pedig nem igazán, csak az emberben a nagy bukták maradnak meg, míg a szerencsés győzelmeket gyorsan elfelejti.
                    Ha igaz lenne, amit írtál, akkor én minden tornán az első harmadban ki kellett volna hogy essek. Pont az ilyen AllIn betyárok ellen lehet jól játszani. Hosszú távon garantált a pozitív átlag ellenük.
                    Nem panaszkodásnak szánom, de a helyzet az, hogy az én tapasztalatom a tieddel szögesen ellentétes. Mivel csak prémium lapokkal indulok az első 3 vakszinten, én egyszer sem mákolom le őket.
                    Vagyis de! Egyszer volt olyan dögös badbeatöm, hogy miután preflop allin kerültünk, neki már meglett a sora a flopon (8,9,10,J,Q, amiből a 89 volt az övé) aztán a turnön jött egy A, bosszantásnak. (A szett vs 8-Q sor), végül lemákoltam egy K-val, így osztoztunk. (10-A str vs 10-A str) Az egész asztal röhögött. De nem ám a chat-en, hanem idehallatszott a tengeren túlról...
                    Eddig SOHA nem nyertem az Openben AA-val a játék első harmadában. Persze, még csak alig több mint egy éve játszom. Úgy látszik, 1000 esetből a pókerben még nem lehet statisztikát csinálni - variancia meg minden. Én is bízom benne, hogy 60 év alatt kiegyenlítődik. De majd más versenyeken, mert itt az első órában nem játszom többet AA-val. Sőt, semmivel. Ezt erősítette meg a mai tapasztalatom is (openskill szívatások, vagy valami hasonló című fórumtémában részleteztem, ha érdekel)
                    És MINDIG erős lappal estem ki az Openből, ha az első 4000-ben estem ki (mert addig csak bazi erős lappal játszom.) Megnézheted a ligaeredményeimet (elég sz@rok), ott láthatod, hogy hány prémium lapom vérzett el (amikor 6000-nél lejjebb zártam), az esetek többségében 57-szerü lapok, néha alacsony zseb-párok, meg teljesen karakterteken lapok (pl. J3) ellen.

Ebben a percben egy full-lal estem ki. 99-cel ingyen flopon fullt kaptam. Ez volt a második leosztás. Allin mentem. Megadták, és túlhúztak...
                    Remélem ez gyakran előfordul veled is!

És egy másik freerollon épp most, miközben ezeket írom, bosszúból allin mentem egyszínű Q3-mal szivárvány flop után (3-as párral). Szegény, akinek jó lapja volt, megadta, a riveren pedig jött a 3-as drill. Én meg föltripláztam.

Lehet, hogy ezt kellene csinálni az openben is? De akkor előtte valakinek föl kéne bosszantania, hogy hülyén játsszak!

Megjegyzem, ezzel a Q10 off vs AA, illetve 78s vs JJ dologgal ne értem mit akarsz.. Az egyszínű kapcsolódó lapok nyilvánvalóan esélyesebbek, mint a távolabbi kétszínűek. A lapok magassága itt nem számít, mert a 8-as drill is csak annyira veri meg az AA-t is meg a JJ-t is, mint a 2-es drill. Az meg, hogy lejön e kettő az adott számból, ugyanolyan eséllyel történik meg. Viszont a flössre az egyszínűnek van nagyobb esélye, sorra meg az egymáshoz közelebbinek. 2-0 a 78 javára!

Comment

Tapasztalatom a push or fold szakaszról.Nagyon izgalmas tud, lenni.Táblázat szerint szoktam all-in meni,gyenge kezekel azon izgulok nehogy megadják, errőse pedig azon,hogy tolja valaki be a zseton készletét.Ez inkább az idegek harca.Ki birja tovább cérnával.

Comment

kispusso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Tapasztalatom a push or fold szakaszról.Nagyon izgalmas tud, lenni.Táblázat szerint szoktam all-in meni,gyenge kezekel azon izgulok nehogy megadják, errőse pedig azon,hogy tolja valaki be a zseton készletét.Ez inkább az idegek harca.Ki birja tovább cérnával.
                        Szia!

Sokat tud segíteni egy Push Fold táblázat! De nem szentírás!
                        Minden helyzet más és a legtöbb Push Fold táblázat azokat az alapszituációkat mutatja be amikor te vagy az első beszélő az adott hand ben.
                        De mit csinálsz olyankor, amikor már egy vagy kettő játékos beszállt előtted az adott partiba?
                        vagy mondjuk volt egy emelés és arra egy vagy kettő megadás vagy éppen egy 3-4 bet, innentől már az ilyen táblázatok nem tudnak sokat segíteni. Nagyon leszűkíti a kezdőkezeidet egy adott ilyen előzmény és ha csak nincs Monster kártyád dobni kell még egy AQs kártyát is hiába van 3 BB előtted!

Én törekedem arra, hogy mindíg én tegyem be az összes zsetonomat, akár egy gyengébb kézzel, is, minthogy nekem kelljen fogadni egy All-In hívást.
                        Utoljára módosítva MassaTG által; 2013-02-13, 15:19.

Comment

MTT versenyen vakszint emelkedések 15perc vakszint 300/600 ante 50 teljes asztal.Akcioim SB-ről hozám dobtak K.5s all-in,BO-rol Á,7o hozám dobtak all-in,CU-rol O,Jo-al hozzám dobtak kis gondolkodás után all-in.3szor egymás után dobtak is.13bb-éről 20bb-re nőt a zseton készletem.Bár zseton készletemnek jót tett,de az imidzsemnek biztos nem.Kérdésem menyire muszáj az ilyen hejzeteket kihasznál,Szabade jó alkalmat elszalasztani.Az all-in emeléseket push or fold táblázat szerint csináltam.
                          Én is fontosnak tartom, hogy elsőként lépjek akcioba.
                          A hozzá szolásokat előre is kőszőnőm.

Comment

Push or fold-an sokat számit mi tőrténik az asztalnál előtünk.Táblázat szerin ha előtünk 2-en is all-in mentek csak prémium lapokal mehetünk all-in O,O+. Push or fold szituáció.Teljes asztal MTT verseny.Az asztal elég feszes. 19bb-i zseton készletünkel Á,Ko lapokat kapjuk UTG1-en úgy dőntünk 2,5 bb-el emelünk.MP2 13bb-éből 7bb-ig emel, mire CU all-in megy 25bb-ével.SATU!!
                            Betoljam vagy ne.Egyébként én dobtam.
                            Választ előre kőszőnőm.

Comment

MassaTG: Én pont olyan táblázatból játszom, amelyikben pozíciótól függően benne van, mit ajánl, ha már beszáltak előtted. A neten több helyen is megvan ez a része is, nem csak az első beszállós. Baromi részletes és kidolgozott. Excelbe átalakítottam, hogy nekem egyszerűbb legyen). Nyilván nem szentírásként használom, ha már megismerem a játékosokat, de nagyon jó mankó.

Comment

Folyamatban...
                              X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.