PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A pozíció!

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• A pozíció!

Sziasztok !

Nekem a játék során nagyon fontos hogy milyen pozícióban vagyok, például ha osztó vagyok és valamilyen párt kapok kézbe,szinte mindig én nyerem meg azt a kört.

Nagyvakként pedig mindig bukok az erős lapokkal.

Ti is pozíció szerint szoktakok belépni a játékba,és emelni?

A legfontosabb a pozició szóval igen!

Comment

Igen, a pozíciónak nagyon nagy szerepe van. Sokkal több információ áll a rendelkezésedre, mint amikor pozíción kívül (OOP) vagy, szóval ez szerves része a játéknak. Pozícióban sokszor még pár sem kell, hogy kividd a potot :P

Comment

Alapvetően mint minden játékban itt is fontos, hogy minél többet tudjunk meg az ellenfeleinkről. A pozíció ebben nagyon sokat segit.
        Magam részéről mégsem ennek tulajdonítok nagyobb jelentőséget, hanem a kapott lapoknak. Pozíción kívül is lehet egy erős lappal jól játszani. Főleg, ha nálad a legtöbb zseton

Comment

+1

Comment

igen

Comment

Nekem sokat számít a pozíció,szóval ha nem rendelkezel megfelelo nagyságú stackel,akkor elsosorban a pozíciód szerint donts lapjaid erosségérol...ha nagy stacked van próbálkozhatsz a rablásokkal és kockázatosabb játékkal

Comment

Persze fontos a pozíció főleg preflop.

Én attól függően hogy éppen hogy állok, képes vagyok bármivel bárhonnan emelni ha éppen én játszom a terrorista szerepét az asztalnál..
                De alapvetően a pozíció, és az asztal játékosai határozzák meg azt, hogy mivel emelek. Ha sok a nit általi dead money az asztalon akkor aktívabb vagyok, Ha sok az agro akkor inkább a pozíciós játékra hagyatkozom.

Comment

1. Akció előttem mi volt?
                  2. Mi a pozícióm?
                  3. Saját lapjaim erőssége az előbbiek szerint változik
                  4. Utánam mi történhet?
                  Nálam ez a sorrend

Comment

A pozícióval kapcsolatosan ajánlom Randy Lew (nanonoko) videóját: No Limit Holdem kezdőknek - 1. rész: Preflop játék http://www.intellipoker.hu/articles/...-Preflop-jatek

26. perctől

(amúgy nem mindegy, hogy MTT, CG vagy SNG..)
                    Utoljára módosítva fadmin által; 2012-12-17, 21:17.

Comment

JrMontana08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A pozícióval kapcsolatosan ajánlom Randy Lew (nanonoko) videóját: No Limit Holdem kezdőknek - 1. rész: Preflop játék http://www.intellipoker.hu/articles/...-Preflop-jatek

26. perctől

Én majdnem elaludtam azon a videón.
                      Mondjuk lehet hogy nem hajnalban kellene megnézni.
                      Van egy két érdekes handelemzés benne, de a már aki egy picit több ideje játszik már nem fogja annyira élvezni.

Comment

Persze Massa, ez azért alapvetően egy kezdőknek szóló videó. Egyébként szerintem a haladóknak szóló videók közül Andrew 'Foucault82' Brokos videói a legjobbak, nagyon jó dolgokat lehet elcsípni belőle!

Comment

Van, aki szerint csak a pozíció számít. Őszintén szólva, én még csak most kezdem érezni a pozíciójátékot.

De szerintem is túlértékelik egy kicsit ezt a dolgot, ebben rotyapapával értek egyet. A gombon több az információd. Jó. De annak az infónak fele tévinformáció, és nem tudod melyik fele.
                          Tessék, hozzál jó döntést!

Persze, jó dolog utolsónak beszélni, főleg preflop. Ebből a szempontból viszont máris nem a gomb a legjobb hely.

Úgy vélem a jó döntéshez előbb meg kell nézned a lapodat, és nagyon tudni az EV értékét. Nyilván hátul lazul a játszható laptartomány - az előtted szólók bemondásainak függvényében, persze - ennyiben van szerepe a pozíciónak.

De szerintem is a döntés előtt meg kell nézni, hogy kinek mekkora a stack-je, visszagondolni, hogy a korábbi körökben ki, mit, hogyan játszott meg, és figyelembe kell venni, hogy a verseny - már ha versenyről van szó - melyik szakaszában tart. A pozíció kérdése nálam csak eztán jön.

Ha mondjuk UTG-ben, vagy +1,2-ben AA van a kezedben, a gomb preflop agresszívkodott veled egy kicsit, aztán floppolsz egy 2 7 A szivárványt, akkor nincs az a nyitás, emelés, visszaemelés hátulról, amire dobsz. Ugye?
                          Ha pedig gombon ülsz jó lappal, de shortstack vagy, akkor egy közepesen ijesztő, és neked rossz, vagy alig jó flop esetén egy, a chipleadertől, előlről jövő nagy hívásra muszáj dobnod, mivel simán lenyel, úgy hogy meg se kottyan neki. Nem?
                          27 off lapokkal pedig nincs az a gomb, amelyiken ülve nagyot mondanék, kivéve, ha én vagyok az asztalon a bigboss. Ez esetben viszont UTG-ből, vagy BB-ből is nyomhatod a csapatot, főleg a buborék környékén, mert ott még az ászokat is eldobathatod. Én nagy kupaccal nemrég játszottam viccből 27-tel (pedig nem szokásom), bár nem agresszívkodtam, csak megadtam egy nekem nem fájdalmas, de a kishal részéről kőkemény (mondjuk félstack) hívást, mint kiderült AK-val, volt több megadó jó lappal, párral meg ilyesmivel, plusz én mint mókamester. És mit floppoltam? 772-t! Innen már csak síma megadás végig, aztán egy értékhívás, 2-3 játékost lenyeltem.
                          Shortstack - akármelyik széken ülve - lett volna 72 fullom? Dehogy!

Vagy hülyeségeket írok?

Comment

MassaTG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én majdnem elaludtam azon a videón.
                            Mondjuk lehet hogy nem hajnalban kellene megnézni.
                            Van egy két érdekes handelemzés benne, de a már aki egy picit több ideje játszik már nem fogja annyira élvezni.
                            Az előttem szóló embereknek írtam, mint válasz. Szerintem ha már egy ideje játszol, akkor ne várj semmi újat a No Limit Holdem kezdőknek című videóban, ráadásul abból is az első résztől.

Randy hangja alapból monoton és kicsit unalmas szerintem, de ettől függetlenül sikerül érdekes dolgokra rávilágítania videói során.

Comment

JrMontana08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

26. perctől

Életem egyik legunalmasabb oktató videója!
                              Közbe volt, hogy el is bóbiskoltam rajta!
                              Lehet, hogy nem hajnal 3 kor kell megnézni!

Comment

Folyamatban...
                              X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.