PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ti hogy játszottátok volna?

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Ti hogy játszottátok volna?

Sziasztok!

Tehát egy mikro 0.1 dolláros - 360 fős MTT helyzetet szeretnék tisztán látni. Magamról annyit, hogy 2007-2009 között jászottam aktívan online, illetve volt egy-két döntőasztalom 300+ élő versenyen, a legjobb egy Vegas-i (üzleti út miatt voltam) 50 dolláros torna 8. helye 382 főből, de soha nem foglalkoztam igazán komolyan a pókerrel. Most 2 hete úgy döntöttem, szeretnék újra játszani, és napi 4-5 MTT-t játszva (ez a max, amire van idő 1-2 óra oktatás mellett) elindulni. Tehát a hand:

Korai szakasz
    Zsetonom: 1400 BB:50 (stílus itt feszes)

MP1-ben AQs-t kaptam, előttem mindenki dob, én emelek 100ig, CO tart, Dealer Tart, Nagyvak kiegészít.

POT: 425

Flop: 10K8 (Ászom pikk, a floppon a 10 és a K pikk, tehát legnagyobb Flushdrawn vagyok)

Nyitok: 400-zal

CO - dob, Dealer - ALL In megy 1600 zsetonnal, BB dob, én megadom az All In-t 1300 zsetonnal.

Mutatás: Nálam AQ suited, Dealernél K8, azaz két párt floppolt. Végül nem jön a pikk, csak egy Ász esik le még turnon, és egy kilences káró a riveren, tehát kiestem.

A kérdés:

1. Jó volt-e a mini raise ilyen korai szakaszban MP1-ből 9fős asztalon AQs-sel?
    2. Jó volt-e Flop-on a nyitás és az Allin megadása, vagy itt még inkább el kellett volna dobni?

AK, QK-ra tettem a Dealert, max. KJ-ra. K8-ra nem számítottam, de mivel 0.1 dolláros játék, ugye nem egy erős mezőny.

Előre is köszönöm.
    Ngeek

Hali.

Nem volt az olyan rosz hívásban sem, s megadásban sem. AQ néha kicsit trükkös lap tud lenni, mint a példa is mutatja. Flushre a húzó elég gyengének mondható volt, hisz mind a turn, mind a river is be kellett volna jönni. Ennek azért picit kicsi az esélye. Természetesen ott volt a sorhúzod is, vagy két lap....ha leesik. Még így is alacsonyabb volt a %-os esélyed. Ha csak ezt nézzük én dobtam volna alapból. Persze a hívás is magas volt, így érthető, hogy két párral all in megy. Talán egy 1/2 pot hívás jobb lett volna, s aztán ha kell dobsz.
    Amit viszont inkább nagyobb gondnak látok, hogy a flop előtti hívás volt nagyon alacsony. BB még nem jelentett gondot a nagyvaknak, így simán adott. S ha megnézed a flop előtti lapod erősséget nyugodtan egy 5-6x-os BB is hívható lehetet volna. Persze lehet akkor sem dob el, de jóval erősebbnek mutattad volna a lapodat, ami megfontolásra bírta volna.

Sok sikert .

Comment

Flop előtt:

Alap 3x-el nyitnék tehát 150-el, mert ha nem jön be a flop a fent említett 5x vagy 6x nyitásnál elégetünk 2-3BB-t ami azért fontos pláne ilyen stack méretnél.

Ha ezek után is bejön egy ilyen lappal (ami ennél a limitnél nem meglepő), még mindig postflop tudunk játszani.

A Flop:

Nem a legjobb. Könnyen eltalálhatta a megadó range-ét, bár van egy nutflushdraw-nk és egy gutshotunk.

Itt két lehetőségünk van:

1. Fél potot hívunk folytatólag, és ha erre csak visszaemel, tehát nem megy all in akkor még megadhatjuk, de hátul leszünk, és ha leesik a flush, nem valószínű hogy kifizet minket.

2. Elpasszoljuk és egy kisebb hívást megadhatunk a flopon, és olcsóbban tudunk turn-t nézni.

Comment

42%-od volt és ez elég ha a pot odds-ot nézed.

Comment

siimid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          42%-od volt és ez elég ha a pot odds-ot nézed.

Osztom

Comment

..

Egyetértek Danny_yyf stratégiájával. Esetleg még szóba jöhetett volna egy chek-raise, és ha all-int kapunk rá egyértelmű dobás ezen a limiten.

"értelmetlen veszteség nincs,minimum a tanulság haszon"

Comment

Kicsi a kezdő emelés ! - ezen a szinten, ezzel az emeléssel bárkit beengedsz a partiba és simán lemákolhat két flopolt párral, ezért inkább 4-6BB emelj, ha rádemelnek---(AA,KK,AK) még dobhatsz.

A 3BB standard emelés ilyen kis tétnél egyszerűen nem tartja távol a "kalandor kezeket", ezért veszélyes lap az AQ, az első vakszinteken sokan csak az AA,KK megjátszását javasolják a korai és a középső poziciókban.

Ha az AQs-t flösshúzóként játszod meg, akkor nem érhet baj (pont így estél ki), bár ebben a leosztásban flop után már jól játszottál, most nem volt szerencséd.
              Utoljára módosítva monokrex által; 2013-02-07, 00:53.

Comment

0.) Szerrintem az első hiba, hogy rosszul választottál versenyt.

1.) A második, hogy preflop keveset nyitottál. Ebben monokrex korábbi véleményét osztom. Szerintem 3 vaknyit kellet volna emelned 200-ig. többet kár lett volna, mert erős két párral úgyis rádtolta volna, sőt méginkább.

2.) A postflop megadásod szerintem jó volt.
                AQ suited lappal, a flopon két azonos színű broadway lappal volt 9 outod bazi flushre. Ha 10J jött volna, akkor másnak még lehetett volna színsor húzója alulról, de így K10-zel minden flush mogyoró, ha megjön. Tehát 9 outod volt nuts flushre, ebből egy royal, ami szerintem már csak a vicc kedvéért is megérte az elbukható 1 centet.
                Plusz volt további 3 outod a broadway sorra. Tehát cakkpakk 12 out.
                Kb 36 % mogyoróra, további 12 % nagyon erős sorra, ráadásul az is lehet, sőt számolhatsz 25-30 % becsült esélyt, hogy az ellenfél blöfföl, vagy egy erős párt túlbecsül.

Mije lehetett? Maximum szett, amit túlhúzol, vagy két pár, amit szintén túlhúzol. Első esetben neki marad 1 out, 4%-a pokerre, az nagyon kevés. Második esetben fullra 4 out, 16 %. Ezt túlhúzni csak pikk J-vel tudod, de arra is volt 4 %-od.

Összegezve kb. 36% esélyed volt nyerni, ha tényleg van lapja, nem számolva a turn-river AQ, AA, QQ, A10 lehetőséget, ami további 1-2 %-ot ad neked!
                De ekkora beülőnél adhtunk 30 % annak is, hogy 36 off semmivel tol rád!

A pottal viszont valami nem stimmel. 1400-zal indultál, 100-ig emeltél (1300). Flop után 400-zal nyitsz (900). Tehát amit meg kell adnod, az már csak 900. Mennyiért kérik ezt az összeget? 425+400+400(megadás)+900(általad megadható emelés)=2125. 900:2125=0.425, ami nagyobb, mint az esély, eszerint tehát dobnod kéne.

Ennek ellenére szerintem jó a megadás, figyelembe véve az ellenfél emelési tartományát. Hiszen itt K2-vel is sokan simán betolnak.

3.) Amit viszont nem kérdeztél: jó-e a postflop 400 nyitás? Szerintem nem. Ezt ugyanis ő jó eséllyel blöffnek olvassa, és valóban félblöff. Ha 2/3, vagy fél potnyit nyitsz, akkor módja van allin helyett rádduplázni, így viszont már csak az allin maradt neki, ha erélyesen emelni akar.
                De ezzel a lappal rádtolt volna úgyis, és akkor te dobhatsz, mert úgy már egyértelmű lett volna a potodds.

Az is jobb lett volna, ha egyből betolod. Azt csak kevés féle lappal adta volna meg. De ezzel igen, szóval az eredmény ugyanaz.

Végeredményben a gyengécske preflop hívás volt csak komoly hiba. Odaadta volna a koma stackje negyedét egy K8off indulólappal kezdeti szakaszban? Szerintem józan ésszel nem.

De amit magadról írsz, annak alapján ez beugratós kérdés lehetett!

Bocs, hogy hosszú lett a válasz, de faramuci a helyzet is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comment

Folyamatban...
                X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.