PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy kezdő kérdése

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Egy kezdő kérdése

Sziasztok!
    Ezt a leosztást az Open Skill League versenyén játszottam. A versenyből kiestem.
    Kezdő vagyok még, a kérdésem az lenne, hogy hol hibáztam? Nem is kellett volna 8-as párral játszani? Vagy dobni kellett volna a flop után? A válaszokat előre is köszönöm.

PokerStars leosztás #88069032949: Verseny #620829255, Freeroll holdem no limit -. szint III (40/80) - 2012/10/22 23:19:44 CET [2012/10/22 17:19:44 ET]
    Asztal '620829255 4' 9-max #8. helyen van az osztókorong
    1 szék: HuPi87 (1840 zseton)
    2 szék: bmi9160 (4910 zseton)
    3 szék: eveyeldany (2450 zseton)
    4 szék: Lexa L545 (7710 zseton)
    5 szék: Sirfreddy.1. (3690 zseton)
    6 szék: LEWFERNAN (5690 zseton)
    8 szék: georgiouxa (3400 zseton)
    9 szék: StreetS87 (350 zseton)
    StreetS87: berakja a kisvakot 40
    HuPi87: berakja a nagyvakot 80
    *** ZÁRT KÁRTYÁK ***
    Kapott HuPi87 [8s 8h]
    bmi9160: dob
    eveyeldany: megad 80
    Lexa L545: megad 80
    Sirfreddy.1.: megad 80
    LEWFERNAN: dob
    georgiouxa: megad 80
    StreetS87: dob
    HuPi87: emelennyit: 240 eddig: 320
    eveyeldany: megad 240
    Lexa L545: megad 240
    Sirfreddy.1.: dob
    georgiouxa: dob
    *** FLOP *** [4d Kh 3d]
    HuPi87: nyit 720
    eveyeldany: emelennyit: 1410 eddig: 2130 és allin van
    Lexa L545: dob
    HuPi87: megad 800 és allin van
    Meg nem adott tét (610) visszajuttatva neki: eveyeldany
    *** TURN *** [4d Kh 3d] [7s]
    *** RIVER *** [4d Kh 3d 7s] [9h]
    *** MUTATÁS ***
    HuPi87: mutat [8s 8h] (nyolcas pár)
    eveyeldany: mutat [6d 5s] (sor, hármas - hetes)
    eveyeldany nyereménye 4200 a potból
    HuPi87 a(z) 4791. helyen zárta a versenyt
    *** ÖSSZEGZÉS ***
    Teljes pot 4200 | jutalék 0
    Asztal [4d Kh 3d 7s 9h]
    1 szék: HuPi87 (nagyvak) keze [8s 8h] és veszített, lapja: nyolcas pár
    2 szék: bmi9160 dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
    3 szék: eveyeldany keze [6d 5s] és nyert, (4200) lapja: sor, hármas - hetes
    4 szék: Lexa L545 dobta itt: flop
    5 szék: Sirfreddy.1. dobta ez előtt: flop
    6 szék: LEWFERNAN dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
    8 szék: georgiouxa (osztó) dobta ez előtt: flop
    9 szék: StreetS87 (kisvak) dobta ez előtt: flop

Szia! Flop előtt, ebben a helyzetben azt gondolom két dolgot tehetsz. Az egyik, hogy allin mész, hiszen 4 játékos is megadta a 80-as nagyvakot, amivel a pot 440 (4x80+40+80). Ebben az esetben a stacked közel 1/4-e középen van, és nagy valószínűséggel nálad van a jobb lap, úgyhogy simán be lehet itt tolni, szóval ha emelni szeretnél ezzel a lappal, akkor mindenképpen az allint javasolnám.

A másik lehetőség, hogy checkelsz, és reménykedsz egy jó flopban. Ebben az esetben két megadód volt flop előtt, és így, hogy floppon a folytatólagos hívásodra allin mentek, elég valószínű, hogy hátul leszel. Persze lehet színhúzó az ellenfelednél, de az ellen sem túl rózsás a helyzeted, plusz ha van még két fölélapja is, akkor nagyon nehéz helyzetben leszel. Persze itt teljesen kommitáltad magad, hiszen több, mint a fele a stackednek bent volt, úgyhogy nem igazán lehet eldobni floppon, de azért hosszútávon nem fogsz túl jól állni.

Én mindenképpen allin mennék flop előtt! Te hogy látod ezt a leosztást?

Comment

Szia!
      Köszönöm a válaszod!
      Végigolvasva amit írtál, már én is úgy látom, hogy az allin lett volna jó megoldás. Megfogadom a tanácsod, mivel még kezdő vagyok, és rengeteget kell tanulnom a pókerről. Ezért is írtam ide, hátha tanulok valamit.
      Mégegyszer köszönöm.

Comment

Az oldalon rengeteg hasznos anyagot találsz, amelyből egészen biztosan sokat fogsz majd tanulni, azt javaslom nézd át ezeket! Illetve nyugodtan tegyél fel kérdéseket oktatóinknak, az erre kijelölt topikban, hiszen most a hét 2 legjobb kérdezője 1-1 3.5$ értékű versenykupont kap!

Comment

Én ebben az esetben mindenképpen a passzt javasoltam volna, mivel, hogy bb voltál, úgyis be kellett tenned a tétet. Főleg, hogy előtte ketten limpeltek, ráadásul jobb pozícióból, mint te. Tehát én két okból javasltam volna a passzt. Az egyik, hogy a két limpelőnél simán lehetett nagyobb lap, esetleg egy nagyobb pár, csak képesek azt lelassítani, vagy csak nem merték meghívni, (kaptam már ki lassított ász pártól, ki is röhögtem a srácot, hogy, ha lemákolják, akkor meg sír, ha kikap) a másik, ha beemelsz, minden mindegy alapon az egyik meg fogja adni, ha már limpelt. Tapasztalatból tudom, hiszen ismerem az Open Skilles játékosokat. Ez így történt a te esetedben is. Flopot nézve már többet tudsz leszűrni, hogy érdemes e tovább erőltetni, eldobod és vársz még egy jobb kezdő lapra. Sok szerencsét.

Comment

Az alap elgondolást értem az emelésben, s nem volt az olyan rosszul megjátszva. Viszont, ami kimaradt a számításodból, hogy nagyon sok erősebb kombináció volt, s neked elég kevés outod. Látva a leosztást flop után nagyon elgondolkodtam volna, hogy megadjam. Már maga a K is kérdésessé teszi az ekkora emelést flop után, hisz az is ver. Viszont, ha már beemeltél, s vissza tették rád az all int nagyon számolni kellett volna. Jobb a zseton felét eldobni, mint kiesni. Színesély, magas pár esély, kézbe magasabb pár, vagy csak simán a két kislap közül egy kézbe pár, s még sorolhatnám.
            Szerintem nem ment volna all in az ellenfeled, ha csak passzolsz, s megpróbálod lassítani, vagy megnézni mennyire erős a lapja? Ha nagyot emel, s mégis úgy érzed ledobhatja a lapodat megadod, de mégsem vagy all in. Így viszont igazából csakis a megadás volt a lehetőséged.
            Persze azt is megértem, hogy játszani lehet a K-ra is, s az ő visszaemelése se volt 100%-os.

Ez most nem jött be, majd legközelebb

Comment

Szia!
              Szerintem lehet 8,8 ra emelni, de ha a flop után az emelésedre allint mondanak az rossz ómen, főleg ha van lent nagyobb lap mint a párod. Nagyon nehéz jónak tűnő lapot dobni, nekem se mindig sikerül, a nagy bukásaim 70%a ebből adódik.

Comment

Nagyon rosszul játszottam meg?
                BB pozícióban kezemben J4o. körbe ment a kör 1 valaki adta meg én is passzolok, remélve valamiben mert már elég kevés zsetonom volt és jól jött volna a duplázás.
                Floppra lejön A J 4 , szivárvány, úgy h a szinnel nem kellet törődnöm.
                Dupla pár, all in megyek, a másik megad. A8s volt a kezébe.
                egész örültem, erre a következő két utcára lejött két hetes, és így neki is két párja lett és kiestem.

Comment

semmi baj nem volt a játékoddal nagyvakból short stacként szinte álom floppot kaptál!! Ez a szokásos suck out amihez hozzá kell edződni!!

Comment

HuPi87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szia!
                    Köszönöm a válaszod!
                    Végigolvasva amit írtál, már én is úgy látom, hogy az allin lett volna jó megoldás. Megfogadom a tanácsod, mivel még kezdő vagyok, és rengeteget kell tanulnom a pókerről. Ezért is írtam ide, hátha tanulok valamit.
                    Mégegyszer köszönöm.
                    Szia!
                    Sheld0r nagy penge, úgyhogy érdemes rá hallgatni, de az utána következő hozzászólók is jókat mondanak.
                    A magam részéről úgy gondolom, hogy a preflop játékoddal nem volt nagy baj, a méretezés sem rossz, ketten dobtak is rá.
                    Csakhogy erre a pénzre már úgy kellett volna gondolnod a flop után, mintha sohasem lett volna a tied.
                    Meglátva a K-t a flopon, meg a két szomszédos egyszínűt, legközelebb kapcsoljon be a fejedben a vészvillogó! Megpróbálkozhatsz egy folytatólagos hívással, hogy kevesebb kedve legyen az ellenfélnek kiblöffölni, de ehhez a nyitás méretezése enyhén szólva túlzásnak tűnik, majdnem inkább rosszul sikerült blöffnek olvashatják.
                    Talán jobb még a min bet is, mert azt esetleg csapdának gondolja, és nem mer nagyot emelni. A te hívásodra viszont nem is hagytál neki más lehetőséget: Ha lapod van, tegyél allin! (És még ráadásul meg is adtad...)
                    Tehát: preflop - allin, vagy dobás, de szerintem az sem rossz, ahogy te megjátszottad.
                    Flop után: passz, vagy alacsony nyitás, visszaemelésre dobás.
                    De ha nem jön harmadik hóember, akkor ez a kéz nagyon sokszor elvérzik, úgyhogy talán majdnem a legjobb döntés a preflop dobás (persze, shortstackből allin), főleg ha nem tudod a játékosok számát egyre leszorítani (két-három megadóból valamelyik már szinte tuti megver)
                    Mindazonáltal a mezőny fölső felében zártál, ami egy kezdőtől nem is olyan rossz eredmény, ráadásul még volt 1840 zs-d amivel még jó soká ellébecolhattál volna... Az érdeklődésed pedig kifejezetten ígéretes!
                    Gratula!

Comment

HuPi87 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szia!
                      Köszönöm a válaszod!
                      Mégegyszer köszönöm.
                      Megjegyzem, a fenti válasz (eggyel előbb): egy kezdő kérdésére - egy kezdő válasza.

Comment

Folyamatban...
                      X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.