PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Miért mondanak allint 3, 4 re

Collapse
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Miért mondanak allint 3, 4 re

Hogy egy verseny elején miért, azt sejtem. De pénz osztó hely előtt? Már csak tizennégyen voltunk a versenyben, az első 12 fizetett. nagy vakként A,At kaptam. a tölem balra üllő játékos allint mondott, mindenki dobott. Én megadtam, mivel minden zsetonom a potban volt a lapok láthatóak lettek. Ellenfelemnek 3,4 volt, igen meglepődtem. A flopon érdektelen lapok jöttek, megnyugodtam ellenfelemen csak két 3as, vagy két 4es segített volna. A turn 3, a river 3. Én 14.ként kiestem egy darabig ámuldoztam, azóta azon gondolkodom, mi késztet valakit arra, hogy ilyen lapokra allint mondjon, milyen egyenlettel, szoftverrel számolta ki ezt, mert én is szeretnék ilyet.

Mert egy idióta erre nem tudok mi mást írni.

Comment

Hat igen ez engem is erdekelne. Eleg sok alacsonyabb nevetesu tornan jatszottam mostanaban es (fokent a reboyos versenyeken) de elegge idegesito hogy pl flop elott hivok mondjuk AK ra egy nagyot flopon esetleg jon is valami all int hivok es a 2-3assal megadjak. Mindig megjon nekik a vegen es az a baj hoigy aki esetleg probal esszel jatszani mindig azt jar porul... nem vagyok profi jatekos de azert ilyet nem csinalok...

Comment

Biztos, hogy idióta? 1 dolláros beülővel, pénzosztó hely előtt már nem szoktak idiótáskodni. Tuti volt motiváció, ha tudhatnám, hogy mi egy picit előrébb tartanék.

Comment

Nem tudom hogy milyen pozícióból sult el a allin és hogy mennyi chippje volt a csávónak meg mekkora voltak a vakok!De gondolom pozíción kívulrol pusholt... :-) Én is szokok pusholni de azért nem pozíción kívulrol...onnan már csak akkor ha mondjuk valamilyen oknál fogva kevesebb mint 10 BBm marad.A pusholás elonye hogy nem kovetsz el hibát./mármint ha nem pushozol minden xarral de betartasz valamilyen pozíció szerinti push-fold táblázatot!!!/Ha a csávónak kevés chippje volt akkor szerintem jó push volt.

Comment

Az azért elég paraszt volt

Comment

Én freerollokon vagyok,és rengeteg ember all in-ozik gyenge lapokkal,aztán a végén pont akinek jó lapja van,az esik ki!

Comment

Szerintem az a baj, hogy egy utolsó paraszt játékos csinál ilyet akit Qrvára nem érdekli a nyerés és legfőképpen a póker játék. Unta már és élvezi a mákolást. Az ilyen emberek nem szeretnek játszani és pláne nem is tudnak. Sokszor szerencsével jutnak el valameddig és olyankor elhiszik, hogy ők a nagy játékosok.

Comment

Ugye, kivülröl tárgyilagosan nézve a dolgot mást lát az ember. Pozíción kívül volt, hogy menyi zsetonja volt nem emlékszem, több volt mint nekem. Lehet, hogy igazad van csak engem sokkolt az eset, az nap nem az első volt. Lehet, hogy az én játék szemléletemmel van baj, hogy nem bízok ennyire a szerencsében? Lehet-e bízni egyáltalán a szerencsében?

Comment

Lehet, hogy paraszt, de nem tudom eldönteni, hogy paraszt volt nagy szerencsével, vagy jó játékos komoly érvekkel. Ezért is kérdeztem meg.

Comment

?????? ...jó játékos komoly érvekkel...... Na neeeeee. De az biztos, hogy nem tudhatjuk mi járt abban a fejben olyankor. Ami inkább a szomorú, hogy nem egyedi eset. Nagyon sok ilyen "komoly érvekkel rendelkező jóóóó játékos" van az online játékokon. Ezért érdemes figyelni és a lehetőségekhez képest kiismerni a játékos társakat. És kerülni az ilyen mákmatyikkal az összecsapást.

Comment

én többnyire azt csinálom, ha valaki alapból allin, akkor az AA-t is dobom. Mondjuk a dolog ösztönös. A leckék alapján hívd ezerrel bárhonnan. DE mikor 2 hét alatt 2 AA szállt el az ecsetelt szituban, mert 5,7-re bejött a sor, és mert becsúszott a J4-hez 2 négyes. Ezért arra jutottam, hogy ha valaki első lépésben (nagyobb összeggel) allin, akkor inkább kikerülöm a hülyék szerencséjét.

Comment

Ha valaki allinal kezd és más megadja én nem szállok be harmadiknak, nagyon sokszor másodiknak se. De most kénytelen voltam, mert kevés volt a zsetonom. Szerintem két lapra allint mondani csak nagyon indokolt esetben lehet. Ahhoz képest azt látom, hogy nagyon gyakran mondanak allint és ráadásul mindenféle lapra. Szerintem ezzel nem hagyják játszani azt aki komolyan szeretne. Halál idegesítő, hogy freerollon az elején amikor még lehetne nem tudsz játszani mert szinte minden leosztásban allint mond valaki, ez köcsögség, ami nem lenne baj, ha nem az én pénzem is vinné az ostoba.

Comment

hunimre73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            én többnyire azt csinálom, ha valaki alapból allin, akkor az AA-t is dobom. Mondjuk a dolog ösztönös. A leckék alapján hívd ezerrel bárhonnan. DE mikor 2 hét alatt 2 AA szállt el az ecsetelt szituban, mert 5,7-re bejött a sor, és mert becsúszott a J4-hez 2 négyes. Ezért arra jutottam, hogy ha valaki első lépésben (nagyobb összeggel) allin, akkor inkább kikerülöm a hülyék szerencséjét.
                            2 hét alatt kétszer veszítettél Ász párral? Komolyan? Szerintem nagy hiba, hogy így gondolkozol. Nehéz szem előtt tartani a hosszútávot, de ezzel iszonyatos EV-t buksz. Nagyon a vereségekre és a szószerint balszerencsés leosztásokra koncentrálsz és az alapján változtatod a játékodat. A fórumon már említette valaki, hogy csak annyit kell csinálni, hogy többször kell jól dönteni és kevesebbszer rosszul dönteni, mint az ellenfeleid. Igen ám, de honnan tudod, hogy jól döntöttél egy adott szituációban. Csak azért mert veszítettél még nem biztos hogy valamit rosszul csináltál. Ezért "csodálatos" a póker, mert sokakkal elhiteti hogy könnyű. Még ha rossz játékos vagy (nem rád értem, hanem általánosságban), akkoris lesz egy kis sikerélményed, mert mindig van esély, van egy kis remény, hogy nyerj. Na ez hosszútávon már problémás. Ez a 2 Ász páros veszteség szószerint semmi. Ez a leosztás mennyiség nem elég ahhoz, hogy kijelentsük: a világ ellenem van, rigged, bunda, csalás, stb. esélye ellen kb. 88%. Tehát a -nek van kb. 12% esélye arra, hogy nyerjen. Azaz kicsvel több mint 10-ből 1-szer. Ez nem úgy fog megtörténni, hogy 9-szer egymás után nyersz all-int -val és majd 10. alkalommal megelbukod. Nem kiszámítható, ezért nevezik a leosztásokat randomnak. Bármit mondasz mindig van esélye, hogy bejöjjön. Akár azért szorítasz hogy a riverre a treff kettes jöjjön le, amivel elkerülnéd hogy ellenfeled lejavuljön, akár a szív ászt kiabálod a számítógép monitora előtt, hogy lejöjjön a Royal Flush, esély mindig van rá. Itt egy videó Daniel Negreanu-ról, aki poénból lehívja a lapokat, hogy színsora legyen élőben. Bumm le is jött, de ezt még jó pár alkalommal eljátszotta TV-ben és akkor nem jött be. Veszíteni tudni kell, sajnos ez sohasem kellemes átélni, főleg ha nagy versenyen vagyunk és már órák óta játszunk.

Comment

JrMontana08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              2 hét alatt kétszer veszítettél Ász párral? Komolyan? Szerintem nagy hiba, hogy így gondolkozol.

Veszíteni tudni kell, sajnos ez sohasem kellemes átélni, főleg ha nagy versenyen vagyunk és már órák óta játszunk.

Köszönöm! Igazad van! Ezennel változtattam a stratégián!

(Csak a család fel ne ébredjen )

Tényleg köszönöm

upsz egy kis módosítás 23:33 kor bejött tarolt az AA
                              Utoljára módosítva fadmin által; 2012-12-05, 23:33.

Comment

Folyamatban...
                              X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.