PokerStars honlap
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Legális-e a poker?

Collapse
Ez egy lezárt téma.
X
X
  • Szűrők
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Legális-e a poker?

3. Legálisak-e az interneten lévő honlapokon található pókerjátékok és versenyek? Van e hátrányos jogkövetkezménye a játékban való részvételnek, illetve érvényesíthetők-e az elért nyeremények?

Az Szjtv. 2. §-ának (7) bekezdése értelmében nem folytatható belföldön vagy külföldön szervezett szerencsejátékban való részvételre Magyarországon értékesítési, szervező, közvetítő tevékenység, ha a szerencsejáték szervezésére az állami adóhatóság nem adott engedélyt.

Magyarország területére on-line pókerjátékra szerencsejáték szervezői engedély nem került kiadásra, mivel az 1. pontban kifejtettek alapján a szerencsejátéknak minősülő pókerjáték szervezése kizárólag játékkaszinóban lehetséges.

A legtöbb esetben a rendelkezésre álló információk alapján megállapítható, hogy az internetről elérhető külföldi székhelyű és hatósági engedéllyel rendelkező társaságok bonyolításában szervezett, külföldi szerverrel működő on-line pókerjátékok a hatályos magyar jog szerinti szerencsejátéknak minősülnek. Az Szjtv. hatálya azonban kizárólag a Magyar Köztársaság területére terjed ki, Magyarország területén kívül a SZEF-nek nincs joghatósága. Ebből következően külföldön szervezett szerencsejátékokra hatóságunk nem adhat ki és nem is adott ki engedélyt.

A külföldi szerencsejáték szervező tevékenység Magyarország területén történő terjesztése illegális tevékenységnek minősül. A külföldön szervezett szerencsejátékban való részvételt ugyanakkor sem a szabálysértési, sem a büntetőjog nem szankcionálja, azonban az kizárólag a játékosok döntésétől függően és kockázatukra történhet. A játékban esetlegesen elért nyeremény a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 204. § (1) bekezdésének a) pontja alapján bírósági úton nem érvényesíthető a Magyar Köztársaság területén.

Igen,legális!
    Csak ebben a játékban üzlet is folyik.

Comment

ricsipi21

Én ezt értem! Én csak azzal nem vagyok tisztában ha kifizetést kérek akkor azt valamilyen adó terheli?

Comment

ricsipi21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én ezt értem! Én csak azzal nem vagyok tisztában ha kifizetést kérek akkor azt valamilyen adó terheli?
        Igen SZJA 16%.

Comment

Legális és meg van az útja és módja a nyeremények érvényesítésének .

Comment

ricsipi21

Köszi!!!

Comment

Comment

Ha otthon az ismerösökel játszol az legális?

Comment

Persze, ha nem pénzbe játszátok, azaz nincs díja. Bár kötve hiszem, hogy rádnyitna a NAV, mikor havonta egyszer összejöttök 6-8-an 1-1 partira

Comment

Sziasztok!

Mi lesz a magyar pókeresekkel, ha elfogadja az EB a kormány által benyújtott javaslatot?

http://index.hu/gazdasag/2013/01/21/...vez_a_kormany/

Comment

Ha olvastad a cikket, akkor olvashattad, hogy a játékosokra ez nem vonatkozik. Emellett ez pont a sportfogadásos dolgokra éleződik ki, de a lényege, hogy maga a terem fizeti a 20%-os adót a tiszta bevétele után, azaz a rake-ek után. A játékosokra továbbra is a sima szeméji jövedelemadó vonatkozik, amit itt egy másik topicban valaki nagyon részletesen leírt, azaz SZJA + EHO.

Comment

Marad néhány terem ami kifizeti az engedélyt.
                        Remélem a pokerstars is közöttük lesz majd.
                        Mi meg játszhatunk legális teremben legálisan..

Comment

Igen craslorg olvastam a cikket nem kell kiforgatnod! Én a termekért aggódom, hogy továbbra is tudjak azokba a termekbe játszani, ahol szoktam. Gondolom azt is megtudod mondani, hogy melyik termek tudják ezeket a plusz terheket vállalni ! :P

Comment

Nem tudom, melyik terem fogja vállalni, de az biztos, hogy tudja vállalni bármelyik. Egyszerű matematika. Most Magyarországról van X tiszta nyereségük. Ha vállalják a terhet, lesz 0.8X bevételük, ha nem vállalják a terhet, lesz 0 bevételük. Ráadásul ez egy unios szabályozáshoz kapcsolódik, így aki az unióban akar maradni, az minden országban fogja vállalni a terhet. Szóval egészen biztos vagyok, hogy a nagyobb, de még a közepes termek is be fogják vállalni és maximum néhán nagyon kicsi terem lép vissza. Ráadásul ezek a termek általában nem csak a pókerből tartják fenn magukat, hanem sportfogadásból, félkarú rablókból, kaszinós játékokból, így ezekből már van olyan bevételük, ami miatt érdemes kifizetni azt a 20%-ot. A legkisebb termek maximum azért léphetnek ki, mert van ugye egy éves fix díj is, amit mindenképp ki kell fizetni és ha játszik rajtuk 10 magyar, az nem fogja kitermelni (bár ez se biztos, mert lehet az is arányosított fizetés.)

Comment

craslorg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem tudom, melyik terem fogja vállalni, de az biztos, hogy tudja vállalni bármelyik. Egyszerű matematika. Most Magyarországról van X tiszta nyereségük. Ha vállalják a terhet, lesz 0.8X bevételük, ha nem vállalják a terhet, lesz 0 bevételük. Ráadásul ez egy unios szabályozáshoz kapcsolódik, így aki az unióban akar maradni, az minden országban fogja vállalni a terhet. Szóval egészen biztos vagyok, hogy a nagyobb, de még a közepes termek is be fogják vállalni és maximum néhán nagyon kicsi terem lép vissza. Ráadásul ezek a termek általában nem csak a pókerből tartják fenn magukat, hanem sportfogadásból, félkarú rablókból, kaszinós játékokból, így ezekből már van olyan bevételük, ami miatt érdemes kifizetni azt a 20%-ot. A legkisebb termek maximum azért léphetnek ki, mert van ugye egy éves fix díj is, amit mindenképp ki kell fizetni és ha játszik rajtuk 10 magyar, az nem fogja kitermelni (bár ez se biztos, mert lehet az is arányosított fizetés.)
                              Már napok óta akartam írni ide egy pár gondolatot. Kívánom Craslorg hogy legyen igazad. Ha valóban úgy néz ki a dolog hogy uniós szinten kell dönteni a dologról akkor nem is kérdés hogy a legtöbb terem maradni fog. Ha viszont csak azt kell eldönteni hogy Magyarok játszhassanak nálunk vagy nem akkor már árnyaltabban látom a helyzetet. Legfőképpen azért mert nem vagyunk akkora piac mint mondjuk Németország, vagy Francia ország. Sokkal kevesebb a játékos ezáltal a bevétel stb.
                              Remélem ésszerű döntést fognak hozni ami nekünk Magyar játékosoknak is a lehető legjobb lesz.

Comment

Folyamatban...
                              X

X Sütiinformáció

Sütiket helyeztünk el a számítógépeden, hogy javítsuk a felhasználói élményedet weboldalunkon. Bármikor megváltoztathatod a sütibeállításaidat. Ha nem változtatsz rajtuk, azt beleegyezésnek értelmezzük a továbbiakra vonatkozóan.